Cresterea prepelitelor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Cresterea prepelitelor

Despre prepelite, cresterea si transformarea acestei activitati intr-o afacere profitabila

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Cuvinte-cheie

Ultimele subiecte
» Hranirea prepelitelor
Nu incepeti cu efective foarte mari de pasari EmptyVin Ian 02 2015, 16:11 Scris de dobysnoop

» Prepelitele nu au nevoie de un spatiu mare
Nu incepeti cu efective foarte mari de pasari EmptyMier Noi 26 2014, 00:19 Scris de dobysnoop

» Vand oua prepelite en-gros
Nu incepeti cu efective foarte mari de pasari EmptyDum Noi 16 2014, 18:38 Scris de teutza2000

» Despre custi
Nu incepeti cu efective foarte mari de pasari EmptyDum Noi 16 2014, 18:07 Scris de dobysnoop

» Furaj facut acasa sau furaj cumparat
Nu incepeti cu efective foarte mari de pasari EmptyVin Noi 14 2014, 13:24 Scris de dobysnoop

» Primele prepelite cumparate si primele probleme
Nu incepeti cu efective foarte mari de pasari EmptyMier Noi 12 2014, 19:33 Scris de teosyl

» Oua marinate
Nu incepeti cu efective foarte mari de pasari EmptyLun Noi 03 2014, 09:29 Scris de teosyl

» Evitati cosanguinizarea.
Nu incepeti cu efective foarte mari de pasari EmptyLun Noi 03 2014, 09:17 Scris de @ngy

» PFA, AF sau SRL?
Nu incepeti cu efective foarte mari de pasari EmptySam Noi 01 2014, 08:55 Scris de teutza2000

Martie 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Calendar Calendar

Parteneri
forum gratuit




Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Nu incepeti cu efective foarte mari de pasari

4 participanți

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Admin


Admin

Incepeti cu un efectiv mai mic de 50, maxim 100 de capete si apoi creati-va o retea unde sa vindeti (prieteni, cunostinte). NU va hazardati la sute-mii de prepelite de la inceput fiindca o sa aveti surpriza sa aveti cateva sute sau mii de oua pe zi si sa nu aveti ce face cu ele. Eu zic ca 50-100 prepelite sunt suficiente pana va formati o retea de clienti.

http://prepeliteph.blogspot.ro

play_ok


Junior
Junior

Eu am 75 de prepelite si am cheltuieli de aproape 200 Ron cu furajul pe luna. Din ce vand oua pe la cunostinte aproape tot la aceasta suma ajung. Cum vand aproximativ doar jumatate din productia de oua, pot spune ca profitul rezida in faptul ca am oua si carne proaspete, crescute natural de mine gratis. Daca as mari efectivul in acest moment as avea o reala problema cu cheltuielile, deci atentie la momentul cand decideti sa mariti efectivul.

teosyl


Junior
Junior

Dureaza destul de mult pana se formeaza reteaua de clienti si o sa va treziti ca trebuie sa aruncati ouale.

http://prepeliteph.blogspot.ro

barba neagra


Nou venit
Nou venit

La primavara as vrea si eu sa incerc . Din ce inteleg eu, o cusca cu 50 prepelite este suficient, nu?

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum