Cresterea prepelitelor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Cresterea prepelitelor

Despre prepelite, cresterea si transformarea acestei activitati intr-o afacere profitabila

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Cuvinte-cheie

Ultimele subiecte
» Hranirea prepelitelor
Ce acte imi trebuiesc pentru a putea vinde ouale in magazine EmptyVin Ian 02 2015, 16:11 Scris de dobysnoop

» Prepelitele nu au nevoie de un spatiu mare
Ce acte imi trebuiesc pentru a putea vinde ouale in magazine EmptyMier Noi 26 2014, 00:19 Scris de dobysnoop

» Vand oua prepelite en-gros
Ce acte imi trebuiesc pentru a putea vinde ouale in magazine EmptyDum Noi 16 2014, 18:38 Scris de teutza2000

» Despre custi
Ce acte imi trebuiesc pentru a putea vinde ouale in magazine EmptyDum Noi 16 2014, 18:07 Scris de dobysnoop

» Furaj facut acasa sau furaj cumparat
Ce acte imi trebuiesc pentru a putea vinde ouale in magazine EmptyVin Noi 14 2014, 13:24 Scris de dobysnoop

» Primele prepelite cumparate si primele probleme
Ce acte imi trebuiesc pentru a putea vinde ouale in magazine EmptyMier Noi 12 2014, 19:33 Scris de teosyl

» Oua marinate
Ce acte imi trebuiesc pentru a putea vinde ouale in magazine EmptyLun Noi 03 2014, 09:29 Scris de teosyl

» Evitati cosanguinizarea.
Ce acte imi trebuiesc pentru a putea vinde ouale in magazine EmptyLun Noi 03 2014, 09:17 Scris de @ngy

» PFA, AF sau SRL?
Ce acte imi trebuiesc pentru a putea vinde ouale in magazine EmptySam Noi 01 2014, 08:55 Scris de teutza2000

Mai 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Calendar Calendar

Parteneri
forum gratuit




Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Ce acte imi trebuiesc pentru a putea vinde ouale in magazine

3 participanți

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

@ncor@


Nou venit
Nou venit

Am tot cautat si nu am gasit nicaieri ce acte si avize si de la cine. Vreau sa pot vinde ouale si in magazine si nu stiu cu ce sa incep.

teosyl


Junior
Junior

Simplu nu e. Intai la registrul comertului sa vezi daca iti aproba deschiderea PFA (iti trebuie studii de specialitate) Apoi la DSVSA sa vezi daca iti aproba inregistrarea ( trebuie indeplinite o gramada de conditii de ex. fara alte pasari in apropiere, custi conforme cu normele UE dezinfector pietonal, contract cu medic veterinar, contract cu Protanul, congelator pt cadavre, frigider pt oua, contract cu DSV pt analiza oua,etc).

http://prepeliteph.blogspot.ro

teutza2000


Junior
Junior

Eu am renuntat deocamdata la faza cu actele. E o adevarata aventura. Nici nu am efective sa merite investitia. Poate de 1000 de capete in sus sa merite investitia.

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum